Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/skornik2/domains/antenylublin.pl/public_html/elementy/flagi.php on line 62
napis alt

napis alt

Borussia Dortmund

napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

DVB-T naziemna telewizja cyfrowa

DVB-T to standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej z nadajników naziemnych. W Polsce do 2013 roku zastąpi całkowicie telewizję analogową czyli taką jaką możemy odbierać teraz za pomocą zwykłej anteny i telewizora.Emisja cyfrowa zapewnia idealną jakość obrazu i dźwięku. Oglądając cyfrowy obraz nie zobaczymy "śnieżenia" czy "odbić", które często powodują duży dyskomfort w oglądaniu tradycyjnej telewizji analogowej. W obrazie cyfrowym tego typu zjawiska nie występują.
Dźwięk w DVB-T przesyłany jest również cyfrowo w najwyższej jakości. Dodatkowo możemy odbierać wielokanałowy (przestrzenny) dźwięk Dolby Digital.
Oprócz najwyższej jakości obrazu, dźwięku oraz większej liczby kanałów, DVB-T oferuje funkcję, które zwiększają wygodę
i atrakcyjność oglądania telewizji.

EPG to elektoroniczny przewodnik po programach dzięki któremu na ekranie widzimy program telewizyjny wszystkich kanałów jakie możemy odbierać - kupowanie papierowego programu nie jest już niezbędne.

PVR - Posiadając odpowiedni tuner możemy również nagrywać (z możliwością zaprogramowania) programy telewizyjne, oraz zatrzymać na chwilę program, który jest nadawany.

VoD telewizja cyfrowa daje również możliwosć skorzystania z usługi "Video na życzenie" czyli wirtualnej wypożyczalni filmów i programów.
Możemy w każdej chwili wybrać film za pomocą pilota i obejrzeć go kiedy będziemy chcieli - tak jak film na płycie DVD  (w Polsce ta usługa nie jest jeszcze dostępna).


 

 

Obecnie rozpoczął się etap przejściowy cyfryzacji telewizji. Równocześnie z nadawaniem telewizji analogowej uruchamiane są multipleksy cyfrowy

multipleks 1

uruchomienie tego multipleksu rozpoczęło się w grudniu 2011.
Na początku multipleks będzie zawierać kanały TVP1, TVP2, TVP Info, oraz Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV, TTV.
Telewizja Polska po osiągnięciu pełnego zasięgu multipleksu 3 zwolni zajmowane w tym multipleksie kanały na rzecz innych nadawców.

multipleks 2

(przeznaczony dla nadawców komenrcyjnych) obecnie:
Polsat, TVN, TV4, TV6, TV Puls, TVN 7, Polsat Sport News.

multipleks 3

(przeznaczony dla Telewizji Polskiej) obecnie:
TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia, TVP Polonia

W przyszłości będą uruchamiane kolejne multipleksy - niektóre mogą być bezpłatne, za inne nadawcy będą mogli pobierać dodatkowe opłaty. Docelowo na obszarze całej Polski z nadajników DVB-T będzie można odbierać nawet 30 kanałów telewizyjnych.


Jaki odbiornik należy posiadać aby odebrać DVB-T?


Aby odbierać cyfrową telewizję naziemną DVB-T można posiadać:

telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-T
tuner telewizyjny z dekoderem DVB-T (dekoder STB)

zewnętrzną bądź wewnętrzną kartę telewizyjną do komputera/laptopa z możliwością odbioru DVB-T.

 

kontakt
google | link 2 | link 3 | link 4

MONTAŻ I USTAWIANIE ANTEN SATELITARNYCH I NAZIEMNYCH CYFROWYCH  
 TEL. 507-420-252